Czcionka:

A+A-

Kontrast:

O nas

Od 1 września 2016 roku dyrektorem Przedszkola w Trzeboszu została Pani Katarzyna Kowalska-wieloletnia nauczycielka przedszkola.

 

Od tego roku szkolnego w skład Przedszkola w Trzeboszu wchodzą trzy budynki: w Trzeboszu – dwa oddziały, w Golinie Wielkiej – dwa oddziały i jeden w Szkole Podstawowej w Golinie W. i w Kawczu – jeden oddział. Został zlikwidowany oddział w Zaborowicach. Baza przedszkola mieści się w budynku w Trzeboszu. Tu dyrektor prowadzi biuro, tu też w poniedziałek i środę można go zastać. Do przedszkola zostały przyjęte dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 

W każdym z budynków jest inna organizacja pracy w ciągu dnia ( dzieci przebywają od 5-ciu do 9 godzin dziennie). W budynkach w Trzeboszu, Golinie Wielkiej i Kawczu działają bloki żywieniowe (dzieci otrzymują od jednego do trzech posiłków). W oddziale w Szkole Podstawowej nie ma zaplecza kuchennego – dzieci przynoszą drugie śniadanie z domu. Podawaną mają ciepłą herbatę a w ciepłe dni wodę mineralną. Nauczyciele realizują wybrane i zatwierdzone przez dyrektora przedszkola programy wychowania przedszkolnego oparte na podstawie programowej wychowania przedszkolnego oraz na programach wychowawczym i profilaktyki. Wszystkie działania edukacyjne, wychowawcze i opiekuńcze są ukierunkowane na jak najlepsze przygotowanie wychowanków do podjęcia nauki w szkole. Przyjmowane co roku do realizacji harmonogramy imprez, wydarzeń, uroczystości, spotkań i wycieczek zawierają ciekawe formy i metody pracy we współpracy z rodzicami i środowiskami lokalnymi. Przedszkole ściśle współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Rawiczu.

Data dodania: 2021-05-10 11:20:16
Data edycji: 2021-06-07 16:48:50
Ilość wyświetleń: 404
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej