PROGRAM ''PORUSZAJĄCE BAJKI O EMOCJACH'' W GRUPACH ''BIEDRONKI'' I ''TROPICIELE'' W GOLINIE WIELKIEJ ORAZ ''BYSTRZAKI'' W TRZEBOSZU

Przedszkolaki ze starszych grup z Przedszkola w Golinie Wielkiej oraz w Trzeboszu w dniach 17-19 maja miały okazję wcielić się w rolę bohaterów bajek: "O niebieskowłosej dziewczynce, która nie wiedziała, co to są emocje", " O Dyziu górniku, któremu ciężko było czekać na swoją kolej" oraz "O Królewnie Szarlotce, jej złości i zaginionych jabłkach".  Pani Martyna oraz Pan Paweł w ciekawy sposób wprowadzili dzieci w trudny świat emocji. Podczas zajęć nasi goście korzystali z metody dramy stosowanej, która bazuje na naturalnej skłonności ludzi do wcielania się w inne postacie, kamuflowania się, udawania, wyobrażania i tworzenia. Używając tej wrodzonej skłonności do grania, pod bezpiecznym płaszczem roli, przedszkolaki mogły poznawać swoje sposoby reagowania w różnych sytuacjach, ale przede wszystkim odkrywać nowe, nieznane ścieżki działania, właśnie poprzez próbowanie rozwiązań innych niż już znane. Program "Poruszające Bajki o Emocjach" powstał w celu wspierania rozwoju kompetencji emocjonalno - społecznych dzieci w wieku przedszkolnym, które pomagają w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami, komunikowaniu swoich potrzeb i odczuć oraz nawiązywaniu i utrzymywaniu zdrowych relacji z rówieśnikami. Celem programu jest zatem wzmacnianie umiejętności rozpoznawania emocji u siebie i innych, wyrażania ich w konstruktywny sposób i regulowania ich natężenia. Tak ukształtowane i wzmocnione na wczesnych etapach życia umiejętności emocjonalne mogą przyczynić się do dobrostanu psychicznego, lepszego rozumienia siebie i lepszego budowania relacji z innymi ludźmi. Ma to kluczowe znaczenie w przeciwdziałaniu zachowań problemowych i ryzykownych. Jeszcze raz dziękujemy naszym gościom za cenne lekcje!

Data dodania: 2023-05-19 23:08:46
Data edycji: 2023-06-06 21:13:26