BALIK ANDRZEJKOWY W GOLINIE WIELKIEJ

Okazją aby dowiedzieć się co czeka nas w przyszłości był Balik Andrzejkowy zoganizowany w miony wtorek w Przedszkolu w Golinie Wielkiej. Tradycja wróżenia w wigilię imienin św. Andrzeja jest głęboko zakorzeniona w naszej narodowej kulturze. Prawdziwa zabawa andrzejkowa nie może odbyć się bez wróżb. Najważniejsze z nich to lanie wosku przez klucz, zabawy sercowe, wyścig butów, poznanie swojego przyszłego zawodu – dzięki tym tradycyjnym elementom andrzejek, dzieci mogły pobawić się w poznawanie swojej przyszłości, co dostarczyło obecnym wielu przeżyć i emocji. Nie zabrakło też oczywiście tańców przy ulubionych utworach dzieci oraz poczęstunku. Spotkanie stało się okazją do rozbudzenie u dzieci zainteresowania oraz chęci poznania polskiej ludowej tradycji, służyło również wzmacnianiu więzi emocjonalnej w grupach poprzez integrującą, pełną magicznego klimatu zabawę.

Data dodania: 2022-11-30 20:52:37
Data edycji: 2022-12-02 20:36:18