DZIEŃ DYNI W PRZEDSZKOLU W GOLINIE WIELKIEJ

We wtorek 31 października Przedszkolaki z Oddziału w Golinie Wielkiej obchodziły Dzień Dyni. Dzieci wraz paniami opisywały wygląd zewnętrzny dyń oraz sprawdzały co skrywa ich wnętrze. Historia obrazkowa o dziadku Władku i jego ogrodniczej pasji pozwoliła zapoznać się z kolejnymi etapami uprawy roślin, które poznaliśmy - od ziarenka do warzywa. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie jadalne oraz ozdobne. Było też mnóstwo zabaw ruchowych oraz tańce z Dynią Daną. Przedszkolaki wykonały dyniowe prace plastyczne, a na obiad skosztowały pysznej zupy dyniowej przygotowanej przez panie kucharki. Na deser panie zaskoczyły dzieci niespodzianką - dyniowymi babeczkami - serdecznie dziękujemy.

_______

W tym dniu dzieci ze starszych grup udały się pod figurę, aby zapalić znicz - symbol pamięci za naszych bliskich, których nie ma już wśród nas.

Data dodania: 2023-10-31 17:03:38
Data edycji: 2023-11-03 18:45:49