DZIEŃ DYNI W PRZEDSZKOLU W TRZEBOSZU

Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. Wczoraj w naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą była dynia. Z okazji Dnia Dyni przeżyliśmy istny zdrowy, dyniowy zawrót głowy. Rozmawialiśmy na temat wyglądu i przeznaczenia tego wartościowego warzywa. Sprawdziliśmy co dynia skrywa w środku oraz mieliśmy okazję skosztować dyniowych pestek, które bardzo zasmakowały dzieciom. Nasze przedszkolaki dowiedziały się, że z dyni można przygotować wiele dań tj.: chlebek, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory oraz soki. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać ogromną różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Doskonaliliśmy umiejętność przeliczania z użyciem pestek dyni. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem  wzięły  udział w licznych zabawach z udziałem dyni: slalomie dyniowym, dyniowych zawodach oraz dyniowej "plątanince". Zabawa była świetna a śmiechu co niemiara. Uwieńczeniem dnia była pyszna zupa dyniowa przygotowana przez nasze Panie kucharki. Był  to dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

Data dodania: 2022-10-29 13:41:37
Data edycji: 2022-10-31 14:48:17