DZIEŃ PSZCZÓŁ U SÓWEK

Światowy Dzień Pszczół obchodzony jest co roku 20 maja. Jego celem jest podkreślenie znaczenia roli tych pożytecznych owadów. Z tej okazji dzieci z grupy Sówki aktywnie włączyły się w działania, których celem było budzenie świadomości na temat pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu.

Przedszkolaki dowiedziały się między innymi, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu, cykl rozwoju pszczoły oraz obserwowały życie rodzin pszczelich oglądając film edukacyjny. Dzieci podjęły też probę odróżnienia podobnych do siebie owadów - pszczół, os, trzmieli oraz szerszeni. Zabawy ruchowe, muzyczne, działania matematyczne oraz smakowanie miodu wielokwiatowego z pobliskiej pasieki wywołały uśmiech na twarzach dzieci.

Data dodania: 2022-05-24 10:11:56
Data edycji: 2022-05-24 10:17:35