INNOWACJA PEDAGOGICZNA ''W ŚWIECIE EMOCJI'' W ODDZIALE W GOLINIE WIELKIEJ

W obecnym roku szkolnym w Przedszkolu w Trzeboszu oraz w Oddziale w Golinie Wielkiej realizowana jest innowacja pedagogiczna "W świecie emocji". W trakcie cyklicznie prowadzonych zajęć dzieci będą nabywały doświadczeń empatycznych, umiejętności interpersonalnych w zakresie konstruktywnej współpracy i współdziałaniu w grupie. Będą poznawały sposoby rozładowania napięć emocjonalnych, relaksacji, umiejętności świadomego odzwierciedlania przeżyć emocjonalnych, różnicowania uczuć pozytywnych, negatywnych, wyrażania stanów emocjonalnych w sposób akceptowany przez innych. Przedszkolaki z Goliny Wielkiej pierwsze zajęcia mają już za sobą. Poznały na nich Kolorowego Potworka, któremu pomieszały się wszystkie emocje. Wspólnie pomogliśmy mu je nazwać i uporządkować  w odpowiednich słoiczkach. Dzięki naszej pomocy Potworek poczuł się duuużo lepiej! Zajęcia te pomogły dzieciom zapoznać się z nazwami oraz cechami podstawowych emocji, a także odnieść się do własnych uczuć.

Data dodania: 2023-09-26 20:41:33
Data edycji: 2023-09-26 20:56:29