PIECZENIE PIERNIKÓW I DZIEŃ DZIELENIA SIĘ W PRZEDSZKOLU W GOLINIE WIELKIEJ

Zwyczajem świątecznym na Boże Narodzenie stało się przygotowywanie w domach pierników. Nie inaczej stało się w naszym przedszkolu. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci z radością i zaangażowaniem wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Najlepsza zabawa miała jednak dopiero nadejść... Polewanie lukrem, czekoladą, posypywanie kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami - to była największa frajda! Przyjemnie było piec pierniczki a jeszcze przyjemniejsza będzie ich degustacja. Wspaniały zapach unosił się w całym przedszkolu do końca dnia i wprawił nas wszystkich w świąteczny nastrój.

Przy okazji pieczenia pierników zrealizowaliśmy kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji". Przedszkolaki wysłuchały wiersza "O kotku Amadeuszu, który nie chciał się dzielić". Wiersz ten stał się inspiracją do rozmowy na temat dzielenia się oraz pomagania innym. Wspólnie postanowiliśmy, że upieczonymi przez nas piernikami podzielimy się z osobami uczestniczącymi w Wigilii dla samotnych organizowanej przez parafię w Bojanowie, oddając im tym samym kawałek naszych serc.

Data dodania: 2022-12-07 21:19:42
Data edycji: 2022-12-23 20:42:54