PROJEKT ''Z KICIĄ KOCIĄ MALUCHY ZMIENIAJĄ SIĘ W ZUCHY'' W GRUPIE ''MOTYLKI''

Grupa "Motylki" z Przedszkola w Golinie Wielkiej melduje wykonanie kolejnego zadania w ramach projektu "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy". Tym razem bliżej przyjrzeliśmy się historii pt. "Kicia Kocia i straszna burza". Sympatyczna kotka po raz kolejny wystąpiła w roli edukatora najmłodszych. Przekazała dzieciom wiedzę dotyczącą bezpiecznego zachowania podczas burzy. Wiemy już, że gdy na dworze szaleje burza nie można chować się pod wysokim drzewem, nie można używać parasola oraz jechać na rowerze. Kicia Kocia powiedziała nam, że gdy burza zaskoczy nas na dworze to najlepiej kucnąć i w tej pozycji bezpiecznie poczekać na poprawę pogody. Przy okazji utrwaliliśmy elementy ubioru niezbędnego na deszczową pogodę, wykonaliśmy eksperyment "Deszcz w słoiku", a także bawiliśmy się z parasolkami przy zabawach rytmicznych. Nie zabrakło zabaw oddechowych oraz tańca z parasolkami. Na zakończenie zajęć usprawnialiśmy motorykę małą tworząc deszczowe chmurki.

Data dodania: 2023-11-14 19:07:52
Data edycji: 2023-11-18 19:08:07