SPOTKANIE Z PANEM JAKUBEM MAĆKOWIAKIEM - PSZCZELARZEM

W piątek 19 maja odwiedził nasze Przedszkole pan Jakub Maćkowiak, który jest pasjonatem pszczół i prowadzi swoją pasiekę. Dzięki ogromnej wiedzy i dużemu doświadczeniu mogliśmy zobaczyć i posłuchać wielu ciekawych informacji na temat tych owadów. Dzieci mogły przymierzyć kapelusz z siatką będący wyposażeniem pracy pszczelarza, który zabezpiecza nie tylko szyję i twarz przed użądleniem, ale ogranicza skupienie promieni słonecznych. Oglądaliśmy rękawice pszczelarza pozwalające zachować bezpieczeństwo, miód oraz ramkę pszczelarską. Pan Jakub pokazał nam jak wygląda pierzga, czyli  substancja wytwarzana przez pszczoły z pyłku kwiatowego zmieszanego z miodem lub nektarem i zakonserwowanego w komórkach plastra. Przyglądaliśmy się jak wygląda podkurzacz, przyrząd do odymiania pszczół, dzięki któremu można sprawniej wykonać prace w ulu i ograniczyć agresję pszczół. Pan Jakub opowiadał i prezentował w jednej z książek kwiaty z których pszczoły lubią i chętnie zbierają pyłek, któremu mogliśmy się przyjrzeć. Dziękujemy za bardzo ciekawą prezentację, życzymy sukcesów i udanych zbiorów tego roku.
Data dodania: 2023-05-20 22:37:43
Data edycji: 2023-05-20 23:00:08