SPOTKANIE Z PRZYRODNIKIEM

W poniedziałek 27 marca przedszkolaków w Golinie Wielkiej odwiedził wyjątkowy gość - pan Mateusz Łowigus. Już na samym początku poznaliśmy tradycyjne powitanie leśników i myśliwych - Darzbór. Podczas spotkania dzieci słuchały gry na sygnałówce, poznały rodzaje lasów, przypomniały sobie zwierzęta, które możemy w nich spotkać, a także wysłuchały niezliczonej ilości ciekawostek na ich temat. Mieliśmy okazję z bliska zobaczyć i dotknąć poroże jelenia, parostki sarny, łopaty daniela, a także fajki i szable dzika! Nasz gość zaznajomił nas z tropami zwierząt. Pan Mateusz przypomniał nam również jak należy zachowywać się w lesie, w którym jesteśmy gośćmi. Bardzo ważnym przesłaniem był apel pana leśnika, aby spotykając ukryte w lesie młode łosie, sarny, jelenie czy zające - nigdy ich nie dotykać ani nie zabierać. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały panu Mateuszowi za odwiedziny, dzielenie się wiedzą i świetnie spędzony wspólnie czas. Ta wyjątkowa lekcja przyrody na długo zapadnie w naszej pamięci - z pewnością uwrażliwiła ona dzieci na piękno otaczającej nas przyrody oraz wzbudziła poczucie odpowiedzialności za nią. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy!

Data dodania: 2023-03-27 18:48:21
Data edycji: 2023-03-27 19:36:19