SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM W PRZEDSZKOLU W GOLINIE WIELKIEJ - Przedszkole w Trzeboszu z oddziałem w Golinie Wielkiej

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM W PRZEDSZKOLU W GOLINIE WIELKIEJ

W Å›rodÄ™ 18 stycznia odwiedziÅ‚ nasze Przedszkole pan Piotr KlÄ…skaÅ‚a, który na co dzieÅ„ pracuje jako zawodowy strażak. Nasz gość zaprezentowaÅ‚ stroje i wyposażenie strażaka na wypadek różnych sytuacji. PokazaÅ‚ jak wyglÄ…da heÅ‚m, zawartość apteczki. Pan Piotr rozwinÄ…Å‚ wąż strażacki wraz z prÄ…downicÄ…, który dla sprawdzenia trzymaÅ‚y dzieci. MogliÅ›my również zobaczyć jak usztywnić cześć szyjnÄ… krÄ™gosÅ‚upa za pomocÄ… koÅ‚nierza ortopedycznego. SprawdzaliÅ›my dziaÅ‚anie koca termicznego, w którego chÄ™tnie opatulaÅ‚y siÄ™ dzieci. Resuscytacja na manekinie uÅ›wiadomiÅ‚a nam jak wyglÄ…da ratowanie czÅ‚owieka. PrzypomnieliÅ›my sobie numery alarmowe, sÅ‚uchaliÅ›my jak zachować siÄ™ w sytuacji zagrożenia pożarem. CzuliÅ›my siÄ™ bezpieczni i wdziÄ™czni za pracÄ™ straży pożarnej.

Data dodania: 2023-01-18 20:14:09
Data edycji: 2023-01-24 14:45:16