STRAŻACY OSP KAWCZE W PRZEDSZKOLU W GOLINIE WIELKIEJ

W czwartek 12 października gościliśmy funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawczu. Goście przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numeralarmowy. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci przymierzały hełm strażacki, wchodzili do wozu, gdzie przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy. Wizyta strażaków utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.

Data dodania: 2023-10-15 13:05:35
Data edycji: 2023-10-15 13:14:06