ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W PRZEDSZKOLU W GOLINIE WIELKIEJ

Przedszkolaki z Goliny Wielkiej w środę 4 października świętowały Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, ktore z nami mieszkają i które są obok nas, również  mają  swoje prawa. Z tej okazji przedszkolaki mogły z bliska przyjrzeć się królikowi Maksiowi, rybce o imieniu Wicher oraz kanarkom - Tweetiemu i Felkowi. Nasi wychowankowie dowiedzieli się jak należy dbać o te zwierzęta, poznali ich zwyczaje, przysmaki oraz cechy charakterystyczne. Następnie przedszkolaki wspólnie bawiły się w rytmie znanych nam piosenek o zwierzętach. Kolejne atrakcje czekały na dzieci w swoich salach. Nie zabrakło zagadek o zwierzętach, ćwiczeń małej motoryki poprzez "karmienie" zwierzątek, zabaw ruchowych oraz atrakcji w postaci Magicznego Dżina, który odgadywał o jakim zwierzęciu myślimy. Dzień zakończyliśmy wykonując prace plastyczne - pieski, żyrafy oraz kotki. Nasi wychowankowie po dzisiejszych zajęciach zasłużyli na miano Przyjaciół Zwierząt.

Data dodania: 2023-10-04 18:00:34
Data edycji: 2023-10-07 14:53:41