TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM Z MIEJSKĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ W BOJANOWIE - GOLINA WIELKA

W ramach popularyzowania czytelnictwa i akcji ,,XXII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM” 2.06 odwiedził nasze Przedszkole pan Burmistrz Bojanowa Maciej Dubiel wraz z panią Aldoną Łuczak Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bojanowie. Pan Dubiel czytał maluchom książeczkę z serii Kicia Kocia autorstwa gdańskiej pisarki Anity Głowińskiej. Jej bohaterką jest mała, bystra kotka oraz jej przyjaciele. Książeczki o Kici Koci nie tylko bawią, ale także uczą dzieci wielu przydatnych czynności czy zachowań. Pani Aldona z biblioteki pokazała ilustracje warzyw, które po otrzymaniu dzieci mogły posadzić w pojemniku z piaskiem. Maluszki z grupy Serduszka odpowiadały i pokazywały warzywa w kolorze czerwonym, te, które są podłużne lub okrągłe. Starsze przedszkolaki miały już nieco trudniejsze zadania, ale poradziły sobie z nimi doskonale. Na koniec wszystkie dIeci wykonały pracę plastyczną, naklejały z przygotowanych elementów domek wraz kwiatami i innymi elementami przyrody i nie tylko ożywionej. Całość obrazka uzupełniły rysując krajobraz według uznania autora pomysłu. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodki poczęstunek od pana Burmistrza.

Data dodania: 2023-06-01 21:32:37
Data edycji: 2023-06-07 19:08:50