TYDZIEŃ EKOLOGICZNY W PRZEDSZKOLU W GOLINIE WIELKIEJ

Ekologia to bardzo szeroki dział wiedzy, który w interesujący i aktywizujący sposób możemy prezentować dzieciom. Naszym celem jest przybliżenie dzieciom świata przyrody, kształtowanie opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, a także zrozumienie miejsca i roli człowieka w przyrodzie.

W naszym przedszkolu ostatni tydzień poświęciliśmy trosce o naszą planetę. Poprzez różnorodne działania edukacyjne przedszkolaki utrwaliły sobie zasady segregowania śmieci, dowiedziały się czym jest recykling, poznały odnawialne źródła energii i wiedzą dlaczego warto z nich korzystać. Przedszkolaki uzyskały tytuł przyjaciół Ziemi tworząc wspólnie ekokodeks.

W poniedziałek za sprawą teatrzyku Herbi w przedszkolu pojawił się także gość, który swoim zachowaniem wzbudził poruszenie wśród dzieci. Był to Dyzio, nie znający ekologicznych zasad i nie szanujący przyrody. Na szczęście dzielne przedszkolaki pomogły zmienić jego zachowanie. Dzięki temu nasz gość poznał zasady dbania o środowisko i obiecał ich przestrzegać.

Kolejnego dnia założyliśmy w naszym przedszkolnym ogrodzie zielony kącik. W ogródku już niedługo pojawi się koperek, kalarepa, por, lubczyk oraz kwiatki.

Tydzień zakończył się akcją sprzątania świata. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do wspólnych porządków okolicy przedszkola. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków

Wiek przedszkolny jest najlepszym czasem kształtowania wrażliwości dziecka na piękno natury, dlatego uczymy się o nią dbać każdego dnia: oszczędzając wodę, segregując śmieci, czy sadząc rośliny. Tego szacunku powinniśmy uczyć dzieci dając im podstawy do świadomego i zrównoważonego budowania swojej przyszłości.

Data dodania: 2023-04-26 22:54:28
Data edycji: 2023-04-28 22:15:52