WIGILIA W PRZEDSZKOLU W GOLINIE WIELKIEJ

W środę 21 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia. W tym dniu w każdej z sal panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w odświętnych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia dzieląc się opłatkiem i jadły wspólny świąteczny obiad przy pięknie udekorowanych stołach. Nie zabrakło też oczywiście spotkania z Gwiazdorem, który chętnie odpowiadał na licznie zadawane  pytania, a także wręczył upominki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie, serdeczne relacje. Wspólnie postanowiliśmy też, że upieczonymi przez nas piernikami podzielimy się z osobami uczestniczącymi w Wigilii dla samotnych organizowanej przez parafię w Bojanowie, oddając im tym samym kawałek naszych serc.

Również tego dnia dzieci otrzymały dyplomy i upominki za udział w konkursie plastycznym na Gminną Kartkę Bożonarodzeniową organizowanym przez GCKSTiR w Bojanowie.

Magicznych Świąt Bożego Narodzenia
pełnych spokoju, zdrowia i rodzinnego ciepła,
bez pośpiechu, trosk i zmartwień,
spędzonych w gronie najbliższych osób