WIGILIA W PRZEDSZKOLU W TRZEBOSZU

W czwartek 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, kolędowania, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym. Także u nas nastał świąteczny klimat, atmosfera była niezwykle radosna. Z sal już od rana można było usłyszeć dźwięk kolęd i pastorałek. Pomimo braku białego puchu pojawił się w naszym przedszkolu długo oczekiwany przez dzieci gość - Gwiazdor – kochany przez wszystkich. Przedszkolaki bardzo ucieszyły się z tej niezwykłej wizyty. Podczas radosnego spotkania zaśpiewaliśmy piosenki oraz dużo tańczyliśmy. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach dzieci widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach Gwiazdor obdarował wszystkie dzieci. Na pożegnanie podziękowaliśmy i uściskaliśmy naszego gościa, zapraszając go ponownie za rok. Następnie wszystkie dzieci wraz z pracownikami udały sie do sali, gdzie podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia. W tle rozbrzmiewały kolędy, pobłyskiwały światełka na choinkach… Było magicznie.

Składamy najserdeczniejsze życzenia,
by w tych wyjątkowych dniach w Państwa domach
nie zabrakło wzajemnego zrozumienia,
rodzinnego ciepła i prawdziwej miłości.
By nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
przyniosły radość z tego co jest oraz nadzieję
na to co przed nami.

Życzą: