WIOSNA W GOLINIE WIELKIEJ!

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od gier i zabaw związanych z tematyką tej pory roku. Wiewiórki poznały wiele ciekawych faktów dotyczących wiosennej przyrody.  Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Motylki radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna.  Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

W grupie Sówek dzieci obchodziły Światowy Dzień Wody -  badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda, badały wodę za pomocą dotyku. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę.

Data dodania: 2022-03-22 10:49:23
Data edycji: 2022-03-22 10:53:28