WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW Z GOLINY WIELKIEJ

W poniedziałek 5 czerwca przedszkolaki z Goliny Wielkiej udały się na wycieczkę do Lubina. Naszą przygodę zaczęliśmy od zwiedzania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie, gdzie dzięki uprzejmości strażaków mieliśmy okazję zapoznać się z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Największe zainteresowanie wzbudził jednak wielki, czerwony wóz strażacki, ubiór strażaków oraz wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Mieliśmy okazję usłyszeć próbny alarm oraz zobaczyć strażaków zjeżdżających po ześlizgu. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Na zakończenie spotkania na dzieci czekała niespodzianka - strażacy zaprezentowali działanie węża strażackiego. Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze. Następnie udaliśmy się do Ogrodu Zoologicznego w Lubienie, gdzie przechadzając się szlakiem zwierząt wymarłych mogliśmy podziwiać imponujące dinozaury oraz inne wymarłe zwierzęta. Spacerując alejkami ptasiego szlaku, podziwialiśmy m.in.: pawie, kiśćce, argusy, wieloszpony, olśniaki, bażanty. Spotkaliśmy też sowy. Na koniec przeszliśmy szlakiem zwierząt wiejskich, po czym oddaliśmy się szalonej zabawie na placu zabaw. W drodze powrotnej w autobusie padały pytania o kolejną wycieczkę - to znak, że było świetnie!

Data dodania: 2023-06-05 23:05:55
Data edycji: 2023-06-07 19:41:29